Widzisz ślimaka, czy ciąg Fibonacciego?

Widzisz ślimaka czy ciąg Fibonacciego?

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w międzynarodowym konkursie "Matematyka w obiektywie".

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w międzynarodowym konkursie Matematyka w obiektywie, którego celem jest popularyzowanie wiedzy i kultury matematycznej,

Spójrzmy na świat przez pryzmat fotografii, a zauważymy, że matematyka otacza nas. Niekiedy sama fotografia pomaga zobaczyć zależności i zjawiska matematyczne. Gdzie jest matematyka? W architekturze, sztuce, zjawiskach przyrodniczych i fizycznych, a nawet w owocach. Rozejrzyj sie wokoło, a dostrzeżesz o wiele więcej.

Proponujemy miłośnikom fotografii, aby złapali matematykę w kadrze aparatu. Nie muszą to być drogie lustrzanki, czasem wystarczy użyć zwykłej komórki.  Nie oznacza to jednak, że nie zależy nam na jakości zgłaszanych zdjęć. Ważne jest również, aby wykonane zdjęcie zawierało tytuł i opis, uzasadniający dlaczego jest to matematyka (fizyka) w kadrze.

Regulamin konkursu oraz więcej informacji o nim znajdziecie na stronie www.mwo.usz.edu.pl.

Konkurs trwa do15 listopada b.r. Jednak na zgłoszenia Waszych prac czekamy do końca października (!). Zdjęcia w postaci plików fotograficznych z tytułem i opisem prosimy dostarczać do Waszych nauczycieli: P. Beaty Sawczuk Hanc - nauczyciela matematyki i P. Ewy Boneckiej - nauczyciela fizyki.

Życzymy owocnego odkrywania matematyki i zjawisk fizycznych wokół siebie oraz udanych ujęć. Dobrej zabawy!