W tym wyjątkowym roku szkolnym pamiętamy i staramy się zwracać uwagę na tematy związane z ekologią, przyrodą, ochroną środowiska. Zespół Szkół w Piaskach od lat promuje postawy ekologiczne, przeprowadza akcje związane z ochroną środowiska, realizuje projekty związane z tą tematyką.

kliknij aby powiekszyć


O liczbie π słyszeli zapewne wszyscy. Każdy wie, że π jest równa (w przybliżeniu) 3,14, ale nie każdy już pamięta, że π jest liczbą, której cyfry układają się po przecinku jeszcze dalej, w nieregularny,  chaotyczny na pozór sposób. Ciąg cyfr po przecinku wyznaczony jest w niej jednoznacznie i nigdy się nie kończy.

Aktualna sytuacja związana z pandemią budzi w nas bardzo silne emocje od lęku, strachu, przerażenia czy też przez zwątpienie a nawet agresję i złość. Dlatego też warto mieć pod ręką kilka telefonów instytucji, osób, na które będziemy mogli liczyć w sytuacji kryzysu. Oczywiście zakładamy, że nie będą nam potrzebne bo jak do tej pory radzimy sobie dobrze z problemami dnia codziennego. Ale jeżeli nie będą nam potrzebne to może przydadzą się naszym bliskim czy znajomym.