Już trzeci rok z kolei nasi uczniowie, dzięki funduszom Unii Europejskiej w ramach projektu „Nauka drogą do sukcesu”, podnosili swoje kwalifikacje zawodowe w Warszawie.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Warto chcieć!

Po zakończeniu roku szkolnego 2010/2011 kolejna grupa dziesięciu uczniów Zespołu Szkół w Piaskach, tym razem z klas III T, II i III ZSZ, pod opieką pana Juliana Kapera poświęciło czas wolny od nauki na uczestnictwo w kursie zawodowym spawania metodą MIG/MAG, zdobywając dodatkowe kwalifikacje, pozwalające zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku pracy. Kurs spawania był najchętniej wybierany przez uczniów w procesie rekrutacji.

29 września 2011 uczniowie Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej spotkali się na placu przy budynkach warsztatów szkolnych Zespołu Szkół, by uczestniczyć w „Pokazie umiejętności jazdy samochodem”.

Pokaz był zorganizowany już po raz drugi w ramach projektu „Nauka drogą do sukcesu” - zadanie 8 - kurs motoryzacyjny.

 

 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Kolejna grupa sześciu uczniów (w ramach zadania nr 7 - kurs komputerowy „Z CAD-em łatwiej”) wzięła udział w kursie komputerowym. Uczniowie poszerzyli  i utrwalili swoją wiedzę oraz nabyli nowe umiejętności z zakresu posługiwania się nowoczesnym oprogramowaniem do komputerowego wspomagania projektowania. Kurs trwał, podobnie, jak poprzedni, 16 godzin lekcyjnych i obejmował takie zagadnienia, jak: modelowanie części maszyn, tworzenie zespołów części, tworzenie rysunków z modeli 3D.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


W marcu 2011 r., wzorem ubiegłego roku, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w już XII Olimpiadzie Techniki Samochodowej. Reprezentacja składająca się z trzech uczniów została wyłoniona w eliminacjach szkolnych i wzięła udział w półfinale olimpiady.