Od 7 do 9 grudnia 2022 r. od godziny 9:00 do ok. 12:00 w Zespole Szkół w Piaskach odbędą się II Powiatowe Dni  Kształcenia Zawodowego.

"Bo wolność nie jest dana na zawsze" to motto obchodów 104-tej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej Szkole.

Już na początku tygodnia Samorząd Uczniowski przygotowywał biało-czerwone kotyliony, które 10 listopada zostały rozdane wszystkim uczniom i nauczycielom Zespołu Szkół w Piaskach. Udekorowani w ten sposób wszyscy czuliśmy, że ten dzień, poprzedzający ogólnopolskie obchody, jest wyjątkowy. Nasza szkoła została zgłoszona do ministerialnej akcji "Szkoła do hymnu", w ramach tej akcji cała społeczność szkolna, w obydwu lokalizacjach: Piaski i Trawniki, odśpiewała cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego".

7 listopada w Świdniku, przy Rondzie Żołnierzy Wyklętych, odsłonięto pomnik Józefa Franczaka ps. "Laluś". Delegacja Zespołu Szkół brała udział w tych uroczystościach. Przedstawiciele naszej szkoły złożyli kwiaty pod pomnikiem.

Nasza szkoła została przyjęta do tegorocznego projektu ,,Upoluj swoją książkę” realizowanego w ramach ogólnopolskiej akcji Czytaj PL!

W ramach akcji trafią do nas specjalne plakaty z okładkami książkowych bestsellerów dla młodzieży i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona, będzie można na miesiąc (2-30 listopada br.) otrzymać darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka.