Big Ben, Sfinks, Biały Dom, Oświęcim i fabryka Fiata w dwa dni? Czemu nie! Udało się to chłopcom z 1T i 1ZSZ. Pod opieką pani Niny Drzewieckiej i panów Pawła Kudenia i Grzegorza Stasiaka-Głowali wyruszyli o 5 rano 6 czerwca, żeby zdążyć do Inwałdu.

W tamtejszym Parku Miniatur znajduje się ponad 50 modeli najsławniejszych cudów architektonicznych świata, m.in.: Świątynia Akropolu, Colosseum, Krzywa Wieża w Pizie, Bazylika św. Piotra, Statua Wolności, Mur Chiński, Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny. Po przechadzce wśród cudów architektury można było poszaleć na auto-scooterach. Popołudnie to był czas na refleksję i zwiedzanie Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau - Symbol Holokaustu i nazistowskich zbrodni popełnionych na Żydach, Polakach, Romach i innych nacjach.

Poranek drugiego dnia spędziła młodzież w Pszczynie. Oprócz pięknego zamku, czekała na nich wizyta w Pokazowej Zagrodzie Żubrów, gdzie można zapoznać się ze zwyczajami nie tylko żubra, największego ssaka w Europie, ale również poznać inne zwierzęta zamieszkujące tereny południowej Polski tj. muflony, jelenie, sarny, daniele oraz pozostałych mieszkańców obiektu tj: kaczki krzyżówki, kazarki rdzawej, bernikli, gęsi łabędziowej, łabędzi oraz pawi indyjskich. Wizytę w Pszczynie zakończył film w 3D o historii żubrów. Kolejnym punktem programu była fabryka samochodów Fiat Auto Poland w Tychach. Uczniowie mieli rzadką możliwość być świadkami montażu nie tylko fiatów, ale też i lancii, czy nawet forda Ka. Widok  ruchliwych robotów wypełniających halę montażową musi zrobić wrażenie nie tylko na fanach motoryzacji. 

Pełni wrażeń, zadowoleni, choć zmęczeni, uczestnicy wycieczki wrócili do Piask w późnych godzinach nocnych.

DSC_0077
DSC_0086
DSC_0112
DSC_0145
DSC_0185
DSC_0286
DSC_0375
DSC_0405
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8