Klub Tekściarza po raz kolejny ruszył w trasę, poznając miejsca pracy zawodowych dziennikarzy. Tym razem 9 grudnia gościło nas Radio eR w Lublinie.

          Naszym przewodnikiem po siedzibie radia była pani Katarzyna Czyż-Brzuszkiewicz, kierownik działu informacji. Dowiedzieliśmy się od niej m.in.że radio istnieje od 1994 roku, ale dopiero od 2005 działa pod aktualną nazwą. Pani Katarzyna zapoznała nas z podziałem obowiązków wśród dziennikarzy i scharakteryzowała tematykę poruszaną na antenie. Po tym krótkim wprowadzeniu mieliśmy okazję zobaczyć wiele ciekawych pomieszczeń, takich jak studio nagraniowe, czy pomieszczenie montażysty, gdzie nasz wzrok przyciągały ciekawe urządzenia, monitory i konsolety z suwakami, zwanymi przez dziennikarzy "heblami". Zdecydowanie największe wrażenie zrobiła na nas wizyta w "akwarium", czyli w pomieszczeniu, gdzie goście rozmawiają z prezentarami na żywo na antenie radiowej. Siedząc przed ogromnymi mikrofonami ze słuchawkami na uszach poczuliśmy się jak przawdziwi dziennikarze.

          Był to ostatni punkt naszego pobytu w Radiu eR. Po wyjściu na zewnątrz mielismy wrażenie, że opuściliśmy jakiś magiczny, tajemniczy swiat, do którego chce się kiedyś wrócić...