"Idź swoją drogą…”

Słowa piosenki zespołu Raz Dwa Trzy oraz motyw drogi stały się głównym hasłem uroczystego pożegnania uczniów klasy maturalnej w Zespole Szkół w Piaskach.

Pandemia zmieniała nasze plany uroczystego pożegnania maturzystów, dlatego 24 kwietnia 2020r.na platformie edukacyjnej Microsoft 365, zorganizowano spotkanie on-line, w którym wzięli udział uczniowie i rodzice klasy 4TMF, ich młodsi koledzy z klas trzecich oraz Dyrektor i Grono Pedagogiczne ZS. Gościem specjalnym na spotkaniu on-line był Pan Radosław Brzózka -członek Zarządu Powiatu Świdnickiego

Dyrektor Zespołu Szkół Waldemar Szałek przywitał wszystkich zebranych przed ekranami komputerów. Podziękował Gronu Pedagogicznemu za wkład pracy w rozwój wiedzy, umiejętności, kompetencji i kształtowania postaw uczniów, w szczególności za ostatni okres – nauczania w nowej formie. – To jest egzamin, który wszyscy zdali na piątkę – powiedział. Pogratulował także uczniom i nauczycielom wyników na egzaminie z kwalifikacji w zawodzie, ponieważ Zespół Szkół uplasował się w ścisłej czołówce województwa lubelskiego. Na koniec Dyrektor zadedykował maturzystom cytat z wiersza Adama Asnyka: „Szukajcie prawdy jasnego płomienia, szukajcie nowych nieodkrytych dróg”

Następnie głos zabrał Pan Radosław Brzózka. Kierując ciepłe słowa do absolwentów Zespołu Szkół w Piaskach, życzył maturzystom sukcesów na ich nowej drodze i powodzenia na egzaminach maturalnych.

Były łzy wzruszenia i radości. Uczniowie klas trzecich przygotowali życzenia i montaż zdjęć pokazujący cztery barwne lata naszych maturzystów - ich najlepsze momenty, sukcesy w nauce, sporcie, fryzjerstwie, świetnie zdane egzaminy zawodowe, wyjazdy edukacyjne, codzienne życie szkolne na przerwach i w pracowniach zawodowych.

Motyw drogi był także obecny w pełnym wzruszenia pożegnaniu uczniów przez wychowawców klasy. Wyjątkowo, w tym roku szkolnym, maturzystów jednej klasy żegnały dwie wychowawczynie - we wrześniu 2020 r. uczniowie Ci, zostali połączeni w jedna klasę. W przemówieniach nauczycielek łączyło się to, co zwykle w chwilach, gdy mówimy do osób, z którymi łączy nas wyjątkowa więź: łzy, wspomnienia pięknych chwil i pokonywanych trudności, radość wynikająca ze wspólnych doświadczeń i nauki. Były też podziękowania i życzenia - wyjątkowe, bo składane w wyjątkowym momencie - życzenia dokonywania mądrych wyborów życiowych.

Na końcu tego zupełnie wyjątkowego zakończenia roku szkolnego wystąpili absolwenci klasy maturalnej - trochę onieśmieleni, ogarnięci emocjami, jakby zaskoczeni tym, że właśnie zakończyła się ta długa, czasem pełna trudu droga. Słowa wdzięczności popłynęły w kierunku wychowawczyń, nauczycieli, dyrekcji i wszystkich, którzy ich wspierali po to, aby mogli postawić kolejny krok w kierunku swoich marzeń.

Zastanawialiśmy się czy można przygotować zakończenie roku szkolnego on-line. Mieliśmy wątpliwości czy się uda. Wiedzieliśmy jednak, że warto i trzeba spróbować.

1
2
4
5
3
6
7
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7