18 stycznia na naszej hali sportowej odbył się I Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Fundacji "Krok do Marzeń". Wydarzenie miało na celu zebranie funduszy na rehabilitację dziesięcioletniego Kacpra Wójcika z Woli Piaseckiej. Chłopiec cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, epilepsję i spastyczność kończyn. Zaangażowanie amatorów sportu, sponsorów oraz lokalnej społeczności zaowocowało zebraniem blisko 5 tys. złotych.

Organizatorami turnieju byli Kami Misztal z Fundacji "Krok do Marzeń" i Piotr Usidus ze Świdnickiej Akademii Sportu. Ich inicjatywa i szczytny cel turnieju przyciągnęły tak wiele drużyn chcących zagrać w zawodach, że konieczne było stworzenie listy rezerwowych. Chęć udziału w turnieju zgłosiło 25 drużyn, ostatecznie do walki o puchar przystąpiło ich 16, w tym reprezentacja Zespołu Szkół oraz jedna drużyna żeńska. 

Turniejowi towarzyszyły liczne imprezy towarzyszące, m.in.: kiermasz ciast, licytacje, zbiórka publiczna, nauka żonglerki, konkursy dla najmłodszych. Można było również skorzystać z masażu sportowego, klasycznego, leczniczego czy relaksacyjnego.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z turnieju na stronie Świdnickiej Akademi Sportu.