23 lutego w hali sportowej przy Zespole Szkół w Piaskach rozegrany został I Międzypowiatowy Turniej Piłki Halowej Szkół Gimnazjalnych.
Do rywalizacji stanęło 9 drużyn z powiatów świdnickiego i krasnostawskiego. O puchar zwycięzcy walczyli uczniowie ze szkół w Świdniku, Trawnikach, Piaskach, Mełgwi, Rybczewicach, Bystrzejowicach, Siedliskach i Biskupicach. Mimo że walka była zacięta, na boisku panowała atmosfera fair play.

Pasjonujący finał rozegrał się między drużynami ze Świdnika. Dopiero dogrywka zdecydowała o zwycięstwie zawodników z Gimnazjum nr 1 nad drużyną z Gimnazjum nr 3 (4:3). O III miejsce walczyli gimnazjaliści z Piask i Trawnik, wynik - 0:1.

Wszystkie zespoły zostały ugoszczone poczęstunkiem i otrzymały pamiątkowe dyplomy, a najlepsi zawodnicy nagrody.
Imprezę objętą patronatem Starosty Powiatu Świdnickiego, Powiatowego Banku Spółdzielczego w Piaskach - grupy BPS oraz patronatem medialnym „Gazety Wyborczej” zorganizował Zespół Szkół w Piaskach.

Zapraszamy za rok!

Ranking zwycięzców:

Najlepsza drużyna - Gimnazjum nr 1 w Świdniku

Najlepszy zawodnik - Mateusz Kot (Gimn. nr 1 w Świdniku), Jacek Barczak (Gimn. nr 3 w Świdniku), Dawid Wiśniewski (Piaski), Dawid Szewczak (Trawniki), Kamil Dyzma (Mełgiew), Adam Wargol (Rybczewice), Arek Andruszak (Biskupice), Mateusz Kasprzak (Siedliska), Paweł Kozak (Bystrzejowice)

Najlepszy bramkarz - Kamil Dyzma (Mełgiew)

Król strzelców -  Dominik Żubr (Gimn. nr 3 w Świdniku)