Zachęcamy wszystkich uczniów do rozwiązywania krzyżówki, która może poszerzyć Waszą wiedzę z zakresu podstaw przedsiębiorczości. Liczymy na Wasze zaangażowanie, zapraszając jednocześnie do rywalizacji. Życzymy dobrej zabawy z "choinką" przy choince, trwając w duchu Bożego Narodzenia.

Czas Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy dla każdego z nas. To czas pogłębiania wiary, nadziei i miłości. To także czas przystrajania choinki, dzielenia się opłatkiem, śpiewania kolęd i obdarowywania prezentami. Na Boże Narodzenie czekamy cały rok i pragniemy, aby trwały jak najdłużej.

Przerwa świąteczna już za nami, świętowanie w gronie najbliższych staje się powoli wspomnieniem. Pora wrócić do szkoły. Przed nami końcówka semestru i związany z nim okres wytężonej pracy.

Zapominamy tym samym o Świętach? Raczej nie, gdyż atmosfera Bożego Narodzenia jest wciąż w nas obecna. Zgonie z tradycją będziemy nadal śpiewać kolędy, odwiedzać szopki. Nie chcemy jeszcze rozbierać choinek w naszych domach. Ten świąteczny klimat będzie nam towarzyszyć jeszcze przez cały styczeń.

Trwając zatem w tej atmosferze, proponujemy wszystkim uczniom zabawę dydaktyczną, konkretnie rozwiązanie krzyżówki z hasłami z zakresu przedsiębiorczości. Być może niektórzy z Was zapytają, co wspólnego ma ta krzyżówka z okresem Bożego Narodzenia? Już odpowiadamy. Otóż krzyżówka ta ma postać choinki. Przygotowali ją tuż przed Świętami uczniowie  klasy IV TMF w ramach jednego z przedmiotów zawodowych. Krzyżówkę, którą Wam udostępniamy, można rozwiązać wspólnie z bliskimi przy Waszej prawdziwej choince w domu, poszerzając tym samym swoja wiedzę z zakresu przedmiotu podstawy przedsiębiorczości.

Osoby, które podejmą ten dodatkowy trud - rozwiązanie krzyżówki (choinki) - zostaną nagrodzone. Z osób, które do końca miesiąca (31. I b. r.) dostarczą wypełnioną krzyżówkę P. Beacie Sawczuk Hanc  (70 haseł wraz z hasłem głównym), zostaną wylosowane trzy osoby, którym przyznane zostaną upominki rzeczowe. To taki jeszcze jeden prezent dla aktywnych uczniów pod choinkę na koniec okresu świątecznego.

Krzyżówka - choinka wraz z hasłami dostępna jest TUTAJ (.pdf).

Zachęcamy wszystkich do podjęcia dodatkowej pracy i rywalizacji. Życzymy dobrej zabawy z "choinką" przy choince, trwając w duchu Bożego Narodzenia.