Hala sportowa im. Polskich Olimpijczyków w Piaskach po raz pierwszy była miejscem rozgrywek pierwszej ligi piłki ręcznej kobiet. Nic dziwnego, że 17 grudnia, na długo przed godziną 17:00, trybuny zapełniły się do ostatniego miejsca. Kibice i widzowie z niecierpliwością wyczekiwali pojawienia się na płycie piłkarek z SPR Lublin i SPR Pogoń Baltica Handball Szczecin. Atmosferę podgrzewał Lubelski Klub Kibica.

Po krótkiej rozgrzewce mecz rozpoczął się. Z początku prowadziły panie ze Szczecina, ale Lublinianki szybko wyrównały i zyskały przewagę punktową. Do przerwy prowadziły już 25:18. W przerwie odbyła się licytacja kalendarza z podpisami zawodniczek; dochód z jego sprzedaży przekazany został na rzecz Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. W drugiej połowie przewaga zawodniczek z Lublina powiększała się systematycznie aż do końcowego wyniku 44:34 dla SP Lublin. Na MVP meczu zostały wybrane Agata Cebula (Szczecin) i Alina Wojtas (Lublin).

Serdecznie dziękujemy wszystkim kibicom i widzom tego niezapomnianego widowiska.  Mamy nadzieję, że młodzież licznie obecna na trybunach łyknęła bakcyla piłki ręcznej i będzie chciała uprawiać te dyscyplinę sportu. Oczekujemy również kolejnych meczy na tak wysokim poziomie. Nasza hala stoi otworem!