Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

W ramach zadania 8 – kurs motoryzacyjny - w dniu 30 września 2010 r. odbył się w Zespole Szkół w Piaskach „Pokaz umiejętności jazdy samochodem i udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej”.

Pokaz rozpoczął się od obejrzenia prezentacji multimedialnej nt. wypadków drogowych i udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Następnie grupa uczniów zademonstrowała przebieg akcji ratunkowej udzielając pomocy poszkodowanemu w wypadku komunikacyjnym.

Kolejną atrakcją dnia był konkurs bezpiecznej jazdy samochodem. Wzięło w nim udział sześciu uczniów z pośród tych, którzy brali udział w szkoleniu bezpiecznej jazdy w warunkach ekstremalnych - szkolenie to odbyło się wiosną tego roku w Warszawie.

Konkurs polegał na przejechaniu samochodem slalomu na placu szkolnym, w jak najkrótszym czasie (utrudnieniem była piłeczka tenisowa umieszczona w odpowiednim naczyniu na masce samochodu) oraz na przejechaniu slalomu na czas i wykazaniu się szybkością reakcji podczas hamowania na symulatorze jazdy samochodem.

Po podsumowaniu wszystkich wyników zostały ogłoszone wyniki i przydzielone nagrody. Oto nagrodzeni uczniowie:

I miejsce – Krysa Marek – nagroda to wiertarka elektryczna.

II miejsce – Siczek Krzysztof – nagroda to wkrętaka akumulatorowa.

III miejsce – Grzegorczyk Paweł – nagroda to prostownik do akumulatorów.

Pozastali uczestnicy, tj.: Gładysz Jarosław, Pasternak Hubert oraz Brzozowski Sławomir otrzymali nagrody pocieszenia w postaci pamięci pendrive.

Gratulujemy!