Już po raz kolejny w naszej szkole został wystawiony spektakl z udziałem uczniów z Klubu Historyka pod kierownictwem pani Magdaleny Szerafin- Pyrz. Odbył się on 9 lutego 2010 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Piaskach.

Przedstawienie było dość nietypowe, ponieważ był to spektakl historyczny lecz z pewnymi elementami współczesnymi, co dawało bardzo ciekawy efekt. Opowiadało o królowej Bonie, która nie zgadzała się na ślub swojego syna Zygmunta Augusta z księżniczką która za wszelką cenę chciała zasiąść na tronie. Zygmunt Stary przespał cały spektakl nie zwracając uwagi na skargi żony względem przyszłej synowej. Zakochany w królowej chłopak, który z roztargnienia rozdawał kostki klozetowe myśląc, że to miętowe dropsy odkrył zdradę. Dwie służki planowały zamach na życie Bony polegający na podaniu jej trucizny. Udało się, lecz w ostatniej chwili młody chłopak podał odtrutkę. Zażądano uwięzienia służek i pojawiła się straż, która je aresztowała. Przedstawienie zakończyło się podziękowaniem dla uczniów i organizatorów.

Nauczycielom jak i uczniom bardzo się podobało. Wszystko było dokładnie przygotowane, charakterystyka, stroje. Lecz najbardziej imponowało to, że cały scenariusz został napisany wspólnie przez uczniów klubu. Już czekamy na następny spektakl.