Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.

Kontakt

Zespół Szkół

ul. Partyzantów 19, 21-050 Piaski

Telefon/Fax: 815821001
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Pokaz umiejętności jazdy i pierwszej pomocy przedlekarskiej 2010

 

 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

W ramach zadania 8 – kurs motoryzacyjny - w dniu 30 września 2010 r. odbył się w Zespole Szkół w Piaskach „Pokaz umiejętności jazdy samochodem i udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej”.

Pokaz rozpoczął się od obejrzenia prezentacji multimedialnej nt. wypadków drogowych i udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Następnie grupa uczniów zademonstrowała przebieg akcji ratunkowej udzielając pomocy poszkodowanemu w wypadku komunikacyjnym.

Kolejną atrakcją dnia był konkurs bezpiecznej jazdy samochodem. Wzięło w nim udział sześciu uczniów z pośród tych, którzy brali udział w szkoleniu bezpiecznej jazdy w warunkach ekstremalnych - szkolenie to odbyło się wiosną tego roku w Warszawie.

Konkurs polegał na przejechaniu samochodem slalomu na placu szkolnym, w jak najkrótszym czasie (utrudnieniem była piłeczka tenisowa umieszczona w odpowiednim naczyniu na masce samochodu) oraz na przejechaniu slalomu na czas i wykazaniu się szybkością reakcji podczas hamowania na symulatorze jazdy samochodem.

Po podsumowaniu wszystkich wyników zostały ogłoszone wyniki i przydzielone nagrody. Oto nagrodzeni uczniowie:

I miejsce – Krysa Marek – nagroda to wiertarka elektryczna.

II miejsce – Siczek Krzysztof – nagroda to wkrętaka akumulatorowa.

III miejsce – Grzegorczyk Paweł – nagroda to prostownik do akumulatorów.

Pozastali uczestnicy, tj.: Gładysz Jarosław, Pasternak Hubert oraz Brzozowski Sławomir otrzymali nagrody pocieszenia w postaci pamięci pendrive.

Gratulujemy!