Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Kontakt

Zespół Szkół

ul. Partyzantów 19, 21-050 Piaski

Telefon/Fax: 815821001
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Uczestnicy "Szansy" w Warszawie

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

19 października grupa uczestników projektu "Szansa" wzięła udział w wyjeździe edukacyjnym do Warszawy.

 

 

Prawdziwy muzealny maraton rozpoczął się w Centrum Nauki "Kopernik". Nie było osoby, której nie zafrapował chociaż jeden z niezwykłych eksponatów. Był też czas na chwilę refleksji i spojrzenia w przestrzeń kosmiczną - a to za sprawą interaktywnego pokazu "Czas komety", wyświetlanego w kopernikańskim planetarium.

Kolejnym punktem zaznaczonym na mapie podróży było Muzeum Powstania Warszawskiego - świadectwo heroicznej walki i dramatycznych losów mieszkańców stolicy.

Prawdziwą gratką dla osób wrażliwych na piękno muzyki była wizyta w Muzeum Fryderyka Chopina. Choć miejsce urządone zostało w bardzo nowoczesny sposób, przeniosło licealistów w sam środek XIX wieku. Nawet jeśli nie wszystkich zainteresowały eksponaty, to muzyka Mistrza musiała się obronić.

Zwieńczeniem wycieczki było spotkanie z Melpomeną. Zrealizowana w Teatrze Powszechnym adaptacja wybitnej powieści Fiodora Dostojewskiego "Zbrodnia i kara" wywołała wiele emocji wśród publiczności. Doskonała gra aktorska i realistyczna scenografia przeniosły widzów do świata pełnego lęku i wyrzutów sumienia - świata upadku człowieka i jego powolnego dojrzewania do odrodzenia własnego człowieczeństwa.