Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Kontakt

Zespół Szkół

ul. Partyzantów 19, 21-050 Piaski

Telefon/Fax: 815821001
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Na niemieckim szlaku

Uczniowie Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej dostali w tym roku niespotykany prezent na Dzień Dziecka - pięciodniową wycieczkę do Niemiec, w tym na Międzynarodowe Targi Samochodowe w Lipsku. Wyjazd finansowany był przez Unię Europejską, w ramach projektu "Szkoła bez granic". Oto krótka relacja z każdego dnia wycieczki.

 

 

Dzień pierwszy - 1 czerwca, piątek

Siedzibę Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, czyli dawną fabrykę sukienniczą,  zbudowano w 1824 r. w tradycyjny sposób - drewniane belki podtrzymują drewniane stropy. Ta forma budownictwa obowiązywała setki lat. Na kilku piętrach Muzeum można było zobaczyć kolekcje maszyn parowych i sukienniczych, zbiór pianin i fortepianów, maszyn drukarskich, pierwsze telewizory, komputery, motocykle i malarstwo współczesne.

 

 
 
 

 

 

Dzień drugi - 2 czerwca, sobota

Berlin to miasto kontrastów - klasycystyczne budowle konkurują z blokami z wielkiej płyty, liczni turyści przeciskają się między porzuconymi butelkami po piwie i śpiworami bezdomnych, zapierający dech w piersiach widok z wieży telewizyjnej kłoci się z fetorem wydobywającym się ze studzienek kanalizacyjnych.