Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Kontakt

Zespół Szkół

ul. Partyzantów 19, 21-050 Piaski

Telefon/Fax: 815821001
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Politechnika w Rzeszowie

W dniu 30 marca 2012 r. w ramach projektu „ Szkoła bez granic” uczniowie klas I, II oraz III  Technikum wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Rzeszowa. Głównym celem wyjazdu była wizyta na Politechnice Rzeszowskiej, gdzie młodzież wysłuchała  wykładu pt.: „Proekologiczne rozwiązania w transporcie samochodowym” wygłoszonego  przez dr inż. Artura Jaworskiego. Następnie zwiedzaliśmy Laboratorium Zakładu Pojazdów Samochodowych i Silników Spalinowych, gdzie mieliśmy możliwość sprawdzenia swoich umiejętności kierowania pojazdami na symulatorze nauki jazdy samochodem ciężarowym lub autobusem. Atrakcją wyjazdu było również zwiedzanie bunkra Hitllera w Stępinie, po którym oprowadzał nas pan Maciej Pieńkoś. Żelbetonowy wąż to schron kolejowy  - Anglage Sud, jedna z kilku wojennych kwater Adolfa Hitlera. Schron ma długość ok. 380m i wygląda niemal tak samo jak 68 lat temu, kiedy to będący u szczytu swoich sukcesów wojennych szef III Rzeszy podejmował tu swojego sojusznika z Włoch – Mussoliniego.

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt