Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Kontakt

Zespół Szkół

ul. Partyzantów 19, 21-050 Piaski

Telefon/Fax: 815821001
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wycieczka do Tychów

Big Ben, Sfinks, Biały Dom, Oświęcim i fabryka Fiata w dwa dni? Czemu nie! Udało się to chłopcom z 1T i 1ZSZ. Pod opieką pani Niny Drzewieckiej i panów Pawła Kudenia i Grzegorza Stasiaka-Głowali wyruszyli o 5 rano 6 czerwca, żeby zdążyć do Inwałdu. W tamtejszym Parku Miniatur znajduje się ponad 50 modeli najsławniejszych cudów architektonicznych świata, m.in.: Świątynia Akropolu, Colosseum, Krzywa Wieża w Pizie, Bazylika św. Piotra, Statua Wolności, Mur Chiński, Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny. Po przechadzce wśród cudów architektury można było poszaleć na auto-scooterach. Popołudnie to był czas na refleksję i zwiedzanie Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau - Symbol Holokaustu i nazistowskich zbrodni popełnionych na Żydach, Polakach, Romach i innych nacjach.

            Poranek drugiego dnia spędziła młodzież w Pszczynie. Oprócz pięknego zamku, czekała na nich wizyta w Pokazowej Zagrodzie Żubrów, gdzie można zapoznać się ze zwyczajami nie tylko żubra, największego ssaka w Europie, ale również poznać inne zwierzęta zamieszkujące tereny południowej Polski tj. muflony, jelenie, sarny, daniele oraz pozostałych mieszkańców obiektu tj: kaczki krzyżówki, kazarki rdzawej, bernikli, gęsi łabędziowej, łabędzi oraz pawi indyjskich. Wizytę w Pszczynie zakończył film w 3D o historii żubrów. Kolejnym punktem programu była fabryka samochodów Fiat Auto Poland w Tychach. Uczniowie mieli rzadką możliwość być świadkami montażu nie tylko fiatów, ale też i lancii, czy nawet forda Ka. Widok  ruchliwych robotów wypełniających halę montażową musi zrobić wrażenie nie tylko na fanach motoryzacji.

            Pełni wrażeń, zadowoleni, choć zmęczeni, uczestnicy wycieczki wrócili do Piask w późnych godzinach nocnych.