Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Kontakt

Zespół Szkół

ul. Partyzantów 19, 21-050 Piaski

Telefon/Fax: 815821001
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wyjazdy edukacyjne

Na niemieckim szlaku

Uczniowie Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej dostali w tym roku niespotykany prezent na Dzień Dziecka - pięciodniową wycieczkę do Niemiec, w tym na Międzynarodowe Targi Samochodowe w Lipsku. Wyjazd finansowany był przez Unię Europejską, w ramach projektu "Szkoła bez granic". Oto krótka relacja z każdego dnia wycieczki.

 

 

Czytaj więcej...

Politechnika w Rzeszowie

W dniu 30 marca 2012 r. w ramach projektu „ Szkoła bez granic” uczniowie klas I, II oraz III  Technikum wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Rzeszowa. Głównym celem wyjazdu była wizyta na Politechnice Rzeszowskiej, gdzie młodzież wysłuchała  wykładu pt.: „Proekologiczne rozwiązania w transporcie samochodowym” wygłoszonego  przez dr inż. Artura Jaworskiego. Następnie zwiedzaliśmy Laboratorium Zakładu Pojazdów Samochodowych i Silników Spalinowych, gdzie mieliśmy możliwość sprawdzenia swoich umiejętności kierowania pojazdami na symulatorze nauki jazdy samochodem ciężarowym lub autobusem. Atrakcją wyjazdu było również zwiedzanie bunkra Hitllera w Stępinie, po którym oprowadzał nas pan Maciej Pieńkoś. Żelbetonowy wąż to schron kolejowy  - Anglage Sud, jedna z kilku wojennych kwater Adolfa Hitlera. Schron ma długość ok. 380m i wygląda niemal tak samo jak 68 lat temu, kiedy to będący u szczytu swoich sukcesów wojennych szef III Rzeszy podejmował tu swojego sojusznika z Włoch – Mussoliniego.

Czytaj więcej...

A może by tak na politechnikę...

Na to pytanie już niedługo będą musieli odpowiedzieć sobie uczniowie klasy 4T, którzy 7 grudnia razem z kolegami z 3T odwiedzili mury Politechniki Warszawskiej. Na wydziałach Mechanicznym i Lotnictwa mieli okazję posłuchać wykładów i obejrzeć demonstracje działania wielu urządzeń. Dzień spotkań z naukami ścisłymi kontynuowali chłopcy w Centrum Nauki Kopernik. Jak widać na zdjęciach, w poznawanie tajników działania sił przyrody zaangażowały się również panie opiekujące się młodzieżą: Zofia Skorek, Maria Suchecka i Magdalena Wytrzyszczewska. Wyjazd zorganizowany został dzięki funduszom europejskim, w ramach projektu "Szkoła bez granic".

Czytaj więcej...

Targi Frankfurt 2011 - zwiedzanie

Dzisiaj była najważniejszy dzień naszego wyjazdu do Niemiec czyli Salon Samochodowy Frankfurt 2011. Mieliśmy okazje zobaczyć najnowsze osiągnięcia techniki samochodowej na świecie. Impreza, która zgromadziła wszystkie liczące się marki motoryzacyjne świata. Poniżej relacja fotograficzna z targów jak również ze zwiedzania miasta.

Czytaj więcej...