Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Kontakt

Zespół Szkół

ul. Partyzantów 19, 21-050 Piaski

Telefon/Fax: 815821001
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

O projekcie

Bezgranicznie konkurencyjni

            Inwencja Zespołu Szkół w Piaskach w podnoszeniu konkurencyjności swoich absolwentów na rynku pracy nie zna granic. Nieustanne dążenie do stworzenia jak najlepszych podwalin przyszłego sukcesu zawodowego uczniów widać choćby w tematyce projektów, kierowanych do młodzieży kształcącej się w ramach technikum i zasadniczej szkoły zawodowej. Dofinansowanie z Unii Europejskiej, które w ogromnej mierze przyczyniło się do realizacji projektu "Szkoła bez granic", pozwoliło urzeczywistnić nadzieje na lepszy start na drodze kariery zawodowej absolwentów.

Czytaj więcej...

 

Szkoła bez granic – nowy projekt w Zespole Szkół w Piaskach

 

Jak znaleźć swoje miejsce na rynku pracy? Czy mam predyspozycje do wykonywania wybranego przez siebie zawodu? Jak wygląda praca w fabryce samochodów? Jakie nowinki technologiczne i designerskie proponują producenci samochodów osobowych? W ciągu 18 miesięcy uczniowie Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej poznają odpowiedzi na te i wiele innych nurtujących ich pytań.

1 kwietnia w Zespole Szkół w Piaskach ruszył kolejny projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Europejskiego. Jego uczestnikami są wszyscy uczniowie T i ZSZ. Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu umiejętności podejmowania decyzji odnośnie wyboru przyszłej pracy wśród uczniów kształcących się zawodowo, a także uatrakcyjnienie oferty edukacyjnej szkoły i zwiększenie jakości procesu kształcenia, wyrównanie szans edukacyjnych osób z obszarów wiejskich.

Wychodząc na przeciw potrzebom młodzieży, w ramach projektu przygotowano m.in.:

·        Szkolny Ośrodek Karier, czyli SzOK, w którym będzie można spotkać się i porozmawiać z doradcami zawodowymi i psychologiem. Osoby te przybliżą uczniom aktualną ofertę rynku pracy, pomogą określić indywidualne predyspozycje i osobowość przyszłego absolwenta. SzOK to także miejsce, gdzie można będzie się nauczyć sporządzania dokumentów aplikacyjnych i autoprezentacji;

·        wyjazdy edukacyjne na jedne z największych na świecie targi motoryzacyjne do Lipska i Frankfurtu oraz do fabryk samochodowych w Tychach i Gliwicach; wyprawy do Politechniki Warszawskiej i Politechniki Rzeszowskiej, a także na Targi Edukacyjne Perspektywy, będące szansą na poznanie możliwości pracy i dalszego kształcenia;

·        miesięczne praktyki zawodowe, wśród których znajdą się: praktyki krajowe dla 10 uczniów klas III ZSZ, kształcących się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych, 16 praktyk krajowych dla uczniów klas III T, 26 praktyk zagranicznych w Niemczech dla uczniów klas III T. Będą one dostosowane do indywidualnych potrzeb i motywacji każdego z uczestników i zwiększą ich kwalifikacje zawodowe;

Pozyskane fundusze wykorzystane zostaną również na wyposażenie szkoły w materiały dydaktyczne i doposażenie pracowni lekcyjnych oraz przeszkolenie nauczycieli w zakresie nowoczesnych technologii. Ruszamy!