Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Kontakt

Zespół Szkół

ul. Partyzantów 19, 21-050 Piaski

Telefon/Fax: 815821001
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Klub Tekściarza

Trzecie miejsce "bez kitu!"

Ogłoszenie wyników 7 edycji konkursu gazetek szkolnych odbyło się 4 lutego w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu, jako jedna z atrakcji Dni Otwartych tej uczelni. Pierwszym punktem harmonogramu całej imprezy była prezentacja tańca brzucha w wykonaniu studentki Studium Tańca Nowoczesnego M2 w Zamościu w 3 wariantach – z mieczami, szarfami na łańcuchach (veil poi) oraz Skrzydłami Izis (jedwabna tkanina w kształcie skrzydeł). Następnie udaliśmy się na krótki wykład prowadzony przez studentów WSZiA, którzy skorzystali z możliwości odbywania staży zagranicznych w ramach europejskiego programu Erasmus.

Czytaj więcej...

Magiczny świat radia

          Klub Tekściarza po raz kolejny ruszył w trasę, poznając miejsca pracy zawodowych dziennikarzy. Tym razem 9 grudnia gościło nas Radio eR w Lublinie.

          Naszym przewodnikiem po siedzibie radia była pani Katarzyna Czyż-Brzuszkiewicz, kierownik działu informacji. Dowiedzieliśmy się od niej m.in.że radio istnieje od 1994 roku, ale dopiero od 2005 działa pod aktualną nazwą. Pani Katarzyna zapoznała nas z podziałem obowiązków wśród dziennikarzy i scharakteryzowała tematykę poruszaną na antenie. Po tym krótkim wprowadzeniu mieliśmy okazję zobaczyć wiele ciekawych pomieszczeń, takich jak studio nagraniowe, czy pomieszczenie montażysty, gdzie nasz wzrok przyciągały ciekawe urządzenia, monitory i konsolety z suwakami, zwanymi przez dziennikarzy "heblami". Zdecydowanie największe wrażenie zrobiła na nas wizyta w "akwarium", czyli w pomieszczeniu, gdzie goście rozmawiają z prezentarami na żywo na antenie radiowej. Siedząc przed ogromnymi mikrofonami ze słuchawkami na uszach poczuliśmy się jak przawdziwi dziennikarze.

          Był to ostatni punkt naszego pobytu w Radiu eR. Po wyjściu na zewnątrz mielismy wrażenie, że opuściliśmy jakiś magiczny, tajemniczy swiat, do którego chce się kiedyś wrócić...

 

Czytaj więcej...

Klub Tekściarza na WySPiA(E)I Ogólnopolskie Warsztaty Dziennikarskie
21-23 lutego 2009 r.


     WSPiA (Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji) zorganizowała w dniach 21-23 lutego 2009 r. I Ogólnopolskie Warsztaty Dziennikarskie. Był to cykl wykładów dla dziennikarzy zawodowych, jak i tych u progu kariery. Przybyło wielu zainteresowanych rozwijaniem swoich umiejętności i doskonaleniem techniki tworzenia reportażu, między innymi my, skromni członkowie Klubu Tekściarza). Na widowni zasiedli głównie redaktorzy gazet studenckich m.in. z Krakowa, Poznania i Warszawy, byliśmy więc najmłodszą ekipą.

Czytaj więcej...