Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Kontakt

Zespół Szkół

ul. Partyzantów 19, 21-050 Piaski

Telefon/Fax: 815821001
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Praktycznie zakręceni

Konferencja z Praktycznymi

„Szkoła z Europą w tle” to tytuł konferencji zamykającej projekt „Praktycznie zakręceni”. Na uroczystość, która odbyła się 27 listopada 2015 r. w auli Zespołu Szkół w Piaskach, przybyli przedstawiciele lokalnych władz: Starosta Powiatu Świdnickiego pan Dariusz Kołodziejczyk, Wicestarosta pan Waldemar Białowąs, Burmistrz Piask pan Michał Cholewa oraz dyrektorzy i nauczyciele gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego.

Czytaj więcej...

Tymczasem na praktykach w Schkeuditz

Praktycznie zakręceni  nie próżnują. Wstają często wcześniej niż w domu, w pośpiechu jedzą śniadanie i idą do pracy, gdzie nabywają wiele praktycznych umiejętności. Ostatnie dni poświęcili na demontaż i montaż podzespołów elektrycznych, silników samochodowych oraz kokpitu pojazdu. Nad czym konkretnie pracowali?

Czytaj więcej...

Praktyk w Niemczech odsłona druga

Praktycznie zakręceni ‘nr 2’ już w Niemczech. Po przyjeździe w ramach relaksu zwiedzali Lipsk. Zwiedzanie zaczęli od dworca, następnie przeszli do kościoła Św. Mikołaja, gdzie początek miała pokojowa rewolucja w 1989 roku. Zobaczyli też kilka pasaży handlowych, w jednym z nich, Speck's Hof, mogli "zagrać" na chińskiej misie. Mieli okazję podziwiać pomnik Goethego, a w pasażu Mädler - Auerbachs Keller, miejsce akcji "Fausta". Stąd udali się na rynek ze Starym Ratuszem przypominającym krakowskie Sukiennice. Kolejnym punktem na mapie Lipska był kościół Św. Tomasza. Tutaj przez długie lata pracował Jan Sebastian Bach jako kantor Chóru Św. Tomasza.

Czytaj więcej...

Praktyki wrzesień 2015

Uwaga praktykanci! Zapraszamy na spotkanie wstępne w środę 19 sierpnia w godzinach 9:00 - 11:00. Spotkanie organizacyjne praktykantów i ich rodziców nastąpi w czwartek 27 sierpnia o godz. 12:00. Organizatorzy i opiekunowie omówią regulamin wyjazdu, praktykanci odbiorą stroje robocze i podpiszą umowy.

Weekend relaksu w Niemczech

Miniony weekend był chwilą wytchnienia dla naszych praktykantów. Nie musieli już brudzić rąk smarem, wykręcać zaworów, naprawiać chłodnic. Uczniowie 3T mieli okazję zwiedzić kompleks Sanssouci w Poczdamie, a w Berlinie m.in. Muzeum Techniki, Muzeum Egipskie, salon Volkswagena, salon Mercedesa. Zobaczyli również Bramę Brandenburską, Reichstag, Kanzleramt, Fernsehturm oraz Berliner Dom.

Czytaj więcej...

Nowe umiejętności

Praktycznie zakręceni  nie mają lekko - 5 czerwca odwiedził ich z wizytą kontrolną Dyrektor ZS, pan Waldemar Szałek, a od poniedziałku ćwiczą na nowych stanowiskach pod czujnym okiem egzaminatora. Klucze brzęczą, podnośniki huczą, pot się leje... Czego się nauczyli?

Czytaj więcej...

Podkategorie