Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Kontakt

Zespół Szkół

ul. Partyzantów 19, 21-050 Piaski

Telefon/Fax: 815821001
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Przedsiębiorczy uczeń

Trzyletnia droga do sukcesu

 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Trzyletnia droga do sukcesu

             Zespół Szkół w Piaskach nie ustaje w próbach stworzenia swoim uczniom jak najlepszego startu na drodze kariery zawodowej. Dzięki dotacjom płynącym z Unii Europejskiej z dumą możemy przyznać, że absolwenci naszej szkoły stają się coraz bardziej konkurencyjni na rynku pracy. Projekt „Nauka drogą do sukcesu” skierowany do młodzieży uczęszczającej do technikum i szkoły zawodowej, którego realizacja została przewidziana na 3 lata, po raz kolejny okazał się strzałem w przysłowiową dziesiątkę.

            Pomocną dłoń dla osób mających trudności z samodyscypliną w przygotowaniu się do egzaminów wyciągnęli organizatorzy zajęć wyrównawczych z przedmiotów maturalnych i zawodowych. Zorganizowano szereg warsztatów, praktyk zawodowych oraz kursów, a uczniowie mieli znakomitą okazję do uzupełnienia braków lub powtórzenia wiadomości z języków: polskiego, angielskiego i rosyjskiego, matematyki, geografii, historii oraz przedmiotów technicznych.

        Zwolennicy królowej nauk mogli wysłuchać wykładu na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, dzięki któremu otrzymali kilka wskazówek, jak poradzić sobie na maturze, zaś tradycyjnie już obchodzone w Zespole Szkół w Piaskach Święto Matematyki pozwoliło skosztować współzawodnictwa w różnego rodzaju konkursach matematycznych.

Fanów motoryzacji z pewnością ucieszyła możliwość wzięcia udziału w kursie przygotowującym do egzaminu na prawo jazdy kategorii B, natomiast ci, którzy już  legitymują się tym cennym dokumentem, mogli doskonalić bezpieczną jazdę w warunkach ekstremalnych na autodromie w Akademii Jazdy Opel w Warszawie. Uczniowie nabyli cenne umiejętności w zakresie wyprowadzania samochodu z poślizgu, jazdy slalomem, hamowania na łuku oraz na prostej drodze w warunkach obniżonej przyczepności. Młodzież odbyła szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
i dowiedziała się, jak z punktu widzenia prawa wygląda zdarzenie drogowe z poszkodowanymi osobami oraz jak należy zachować się w takiej sytuacji. Dużo emocji wzbudziła też jazda na trolley’ach i test uderzeniowy przy prędkości 7km/h. Niezapomnianych wrażeń dostarczył symulator dachowania, dzięki któremu młodzi kierowcy najprawdopodobniej będą bardziej uważać na prędkość samochodu podczas wchodzenia w zakręt.

Odbyło się również spotkanie z kobietą sukcesu, która w obrazowy sposób wytłumaczyła, jak ważne w dążeniu do celu są konsekwencja i upór. Garść porad gościa zainspirowała młode kobiety do spróbowania własnych sił w biznesie po ukończeniu szkoły.

Nowością w Warsztatach Dobrego Wizerunku było szkolenie prowadzone przez stylistkę, która pokazała uczennicom szkoły zawodowej i technikum, w co się ubrać, żeby podkreślić atuty swojej sylwetki, jakich krojów
i kolorów unikać oraz co zrobić, aby wyglądać modnie i elegancko.

Praktyki i wyjazdy edukacyjne jak zwykle podobały się wszystkim. W Poznaniu młodzież zwiedziła fabrykę samochodów marki Volkswagen oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Odwiedzono też Muzeum Motoryzacji i Muzeum Uzbrojenia, zaś wytchnienie od nowinek motoryzacyjnych dało obcowanie z przyrodą w Palmiarni.

Oprócz szkoleń komputerowych odbędzie się również w wakacje, finansowany z funduszy unijnych, kurs spawania metodą MIG/MAG, którego szczęśliwi uczestnicy będą mogli podejść do egzaminu, w wyniku którego otrzymają międzynarodowe certyfikaty i książeczki spawacza, co znacznie zwiększy ich szanse na dobrze płatny zawód
w przyszłości.

            W kolejnych edycjach projektu wymyślane są coraz to nowe atrakcje. Uczniom marzą się jeszcze dodatkowe wyjazdy zagraniczne, tym razem do innych, bardziej odległych krajów.

Kto wie, może w przyszłym roku...?

Warsztaty dobrego wizerunku

 

alt

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

  WARSZTATY DOBREGO WIZERUNKU – SZTUKA MAKIJAŻU (I 2012)

4 I 2012 r. gościła w naszej szkole Pani Agnieszka Krawiec – osoba przedsiębiorcza i kreatywna, prawdziwa „kobieta sukcesu”. Towarzyszyła jej Pani Violetta Paszko, która zaszczyciła nas również swoją obecnością  w ubiegłym roku szkolnym. Obie Panie zostały zaproszone na spotkanie z dziewczętami szkół zawodowych w ramach zadania „Przedsiębiorczy uczeń” Projektu „Nauka drogą do sukcesu”.

Na początku Pani Agnieszka opowiedziała uczennicom o swojej pracy. Mówiła m. in. o tym, że nie boi się nowych wyzwań i w związku z tym zdobyła ogromne doświadczenie w zakresie kreowania wizerunku. Współpracuje np. z teatrem  i producentami TV, przygotowuje sesje zdjęciowe, pokazy mody, prowadzi pokazy makijażu i szkolenia dla firm, jest jednocześnie wykładowcą w szkole wizażu i stylizacji. Wszystko, czym się zajmuje to dla niej nie tylko praca, ale i ogromna pasja. Cieszymy się, że mogłyśmy spotkać dzięki realizowanemu Projektowi takie kobiety. Są one dla nas przykładem, że w życiu można czerpać przyjemność z wykonywanej pracy i odnieść sukces.

Czytaj więcej...

Profilaktyka z rapem

 

alt

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

„PROFILAKTYKA Z RAPEM” KOLEJNY RAZ

  5 XII 2011r. gościł w naszej szkole profesjonalny beatboxer i raper Mirosław Kolczyk. Kola zaproszony został w ramach realizowanego Projektu „Nauka drogą do sukcesu” już po raz drugi na spotkanie profilaktyczne z uczniami ZS. Pierwsza wizyta, która miała miejsce w ubiegłym roku szkolnym poruszyła głęboko młodych ludzi, gdyż problemy, o których mówił dotykają nierzadko ich bliskich, kolegów, czy osób z sąsiedztwa. A jeśli ktoś nawet nie zetknął się z nimi bezpośrednio, to w obliczu autentycznego świadectwa nie można wobec nich być obojętnym. Zatem nic dziwnego, że Kola został bardzo ciepło przez młodzież przyjęty.

  „Profilaktyka z rapem” w wydaniu Mirka, to nie tylko zbiór dobrych rad i przestróg, ale również poruszająca prawda i głębokie przesłanie z muzyką w tle. Kola nie mówi bowiem tylko o tym, o czym przeczytał w książkach, czego dowiedział się podczas szkoleń, w których uczestniczył, ale przede wszystkim o tym, czego sam doświadczył, z czym przyszło mu się zmierzyć. Opowiadał jak on i jego przyjaciele szukali w używkach przyjemności, zapomnienia i jednocześnie o cierpieniu, łzach, przemocy, drodze do nikąd... Ta druga strona, to czarna karta życia Mirka. Niestety pojawiła się w jego historii, jak może pojawić się w życiu każdego, kto nie zważa na konsekwencje sięgania po używki. Po latach zmagań i porażek udało mu się wyrwać z nałogu i bezsilności.

  Teraz, kiedy jego życie wyszło na prostą, chce pomóc innym, mówiąc prawdę o uzależnieniach. W swoich tekstach – pogadanek i słowach piosenek - jasno nawiązuje do źródła swoich inspiracji, do Boga. Śmiało, bez pozy dzieli się z innymi, jak żywa relacja z Nim pomogła mu spojrzeć w przyszłość z nową perspektywą. Ta prawda, wybrzmiała podczas spotkania z muzyką hip – hop, pozostawiła w sercach młodych ludzi ponownie trwały ślad, poruszała na nowo i skłoniła do refleksji, dając jednocześnie nadzieję. Wierzymy, że będą również pozytywnie wpływać na myślenie i postępowanie.

Cieszymy się, że Kola odwiedzi nas już niebawem ponownie. Obiecał, że będzie jeszcze więcej rapu i beatboxu. Trzymamy go za słowo:)

  

Grupa przedsiębiorczych na Lubelskim Festiwalu Nauki

alt

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego      22 IX 2011 r. 15 uczniów Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej ZS w Piaskach uczestniczyło w wyjeździe edukacyjnym do Lublina zorganizowanym w ramach zadania „Przedsiębiorczy uczeń” Projektu „Nauka droga do sukcesu”. Młodzież miała okazję wziąć udział w przedsięwzięciach realizowanych przez lubelskie szkoły wyższe w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. 

      Jak na grupę przedsiębiorczych przystało pierwszym spotkaniem były warsztaty „I Ty możesz być liderem!”. Celem projektu było zapoznanie młodych ludzi, stojących u progu dorosłego życia zawodowego z zagadnieniem: jak być prawdziwym i skutecznym przywódcą w dzisiejszej, globalnej gospodarce ukierunkowanej na osiąganie sukcesu. Podczas prezentacji multimedialnej młodzież poznała zasady, jakimi powinien kierować się prawdziwy lider oraz przykłady sylwetek wybitnych, współczesnych przywódców głównie w środowisku gospodarczym. Uczniowie mieli też możliwość zbadania własnych predyspozycji do pełnienia funkcji kierowniczych na poziomie indywidualnym i grupowym poprzez rozwiązywanie przygotowanych przez prowadzących testów.

Czytaj więcej...