Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Kontakt

Zespół Szkół

ul. Partyzantów 19, 21-050 Piaski

Telefon/Fax: 815821001
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Pokaz umiejętności jazdy i pierwszej pomocy przedlekarskiej 2011

29 września 2011 uczniowie Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej spotkali się na placu przy budynkach warsztatów szkolnych Zespołu Szkół, by uczestniczyć w „Pokazie umiejętności jazdy samochodem”.

Pokaz był zorganizowany już po raz drugi w ramach projektu „Nauka drogą do sukcesu” - zadanie 8 - kurs motoryzacyjny.

Uczestnikami konkursu jazdy byli uczniowie, którzy wcześniej podnosili swoje umiejętności prowadzenia samochodu na szkoleniu bezpiecznej jazdy w warunkach ekstremalnych w Warszawie.

Konkurs polegał na dwukrotnym przejechaniu samochodem slalomu na placu szkolnym, w jak najkrótszym czasie. Utrudnieniem drugiego przejazdu była umieszczona w odpowiednim naczyniu na samochodzie piłeczka tenisowa, która nie powinna spaść podczas całego przejazdu.

Druga konkurencja to pieszy slalom oraz zbieranie drobnych przedmiotów rozmieszczonych na stoliku i umieszczenie ich w odpowiednim pojemniku. Tutaj również ważny był czas wykonania. Zadanie wydaje się bardzo proste, ale oczywiście było pewne utrudnienie. Zawodnicy startowali w specjalnych okularach (tzw. alkogogle), imitujących spożycie alkoholu, które zostały specjalnie zakupione na tegoroczny pokaz w ramach projektu „Nauka drogą do sukcesu”.

Po podsumowaniu wyników  ze wszystkich konkurencji kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

  1. Krupa Paweł
  2. Ulewicz Krzysztof
  3. Wąsikowski Paweł
  4. Adamek Damian
  5. Pawlak Kamil
  6. Kurek Kamil


Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe zależne od zajętego miejsca.

Gratulujemy!