Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Kontakt

Zespół Szkół

ul. Partyzantów 19, 21-050 Piaski

Telefon/Fax: 815821001
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Kursy i szkolenia

Akademia jazdy - bezpieczna jazda w warunkach ekstremalnych po raz trzeci

altJuż trzeci rok z kolei nasi uczniowie, dzięki funduszom Unii Europejskiej w ramach projektu „Nauka drogą do sukcesu”, podnosili swoje kwalifikacje zawodowe w Warszawie.

W dniach 21-22 marca 2012 dziewięciu uczniów uczestniczyło w szkoleniu doskonalenia techniki jazdy samochodem (niestety dziesiąty uczestnik wyjazdu zakwalifikowany na etapie rekrutacji musiał z przyczyn osobistych zrezygnować  w ostatniej chwili tak, że nie było już możliwości wyjazdu uczestnika rezerwowego). Instruktorzy z firmy Pana Mariusza Stuszewskiego DTJS prowadzili na samochodach szkoleniowych Akademii Jazdy Opel naszych podopiecznych. Zajęcia odbywały się na płycie Autodromu AP Warszawa Bemowo, na której swoje emocje studzili świeżo upieczeni kierowcy z Zespołu Szkół w Piaskach. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu oraz zdjęć.

Czytaj więcej...

Kurs zawodowy - spawacz MIG/MAG po raz drugi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Warto chcieć!

Po zakończeniu roku szkolnego 2010/2011 kolejna grupa dziesięciu uczniów Zespołu Szkół w Piaskach, tym razem z klas III T, II i III ZSZ, pod opieką pana Juliana Kapera poświęciło czas wolny od nauki na uczestnictwo w kursie zawodowym spawania metodą MIG/MAG, zdobywając dodatkowe kwalifikacje, pozwalające zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku pracy. Kurs spawania był najchętniej wybierany przez uczniów w procesie rekrutacji.

Uczestnicy kursu zrealizowali program szkolenia taki, jak w roku ubiegłym, tj. 30 godzin zajęć teoretycznych i 180 godzin zajęć praktycznych. Kurs zakończył się oczywiście egzaminem, do którego nasi uczniowie przystąpili. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku otrzymali międzynarodowe certyfikaty i książeczki spawacza. Koszt szkolenia jednej osoby był podobny do kosztu ubiegłorocznego i wynosił ponad 3000 PLN i został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Tak więc tym razem wakacje dla uczestników kursu były wyraźnie krótsze, ale zdobycie dodatkowych kwalifikacji zrekompensowało tę stratę.

W naszym projekcie przewidziany jest jeszcze jeden, niestety już ostatni, kurs zawodowy dla dziesięciu uczestników w roku szkolnym 2011/2012.

Uczestnikom gratulujemy.

Pokaz umiejętności jazdy i pierwszej pomocy przedlekarskiej 2011

29 września 2011 uczniowie Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej spotkali się na placu przy budynkach warsztatów szkolnych Zespołu Szkół, by uczestniczyć w „Pokazie umiejętności jazdy samochodem”.

Pokaz był zorganizowany już po raz drugi w ramach projektu „Nauka drogą do sukcesu” - zadanie 8 - kurs motoryzacyjny.

Czytaj więcej...

Kurs komputerowy "Z CAD-em łatwiej" po raz drugi

 

 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Kolejna grupa sześciu uczniów (w ramach zadania nr 7 - kurs komputerowy „Z CAD-em łatwiej”) wzięła udział w kursie komputerowym. Uczniowie poszerzyli  i utrwalili swoją wiedzę oraz nabyli nowe umiejętności z zakresu posługiwania się nowoczesnym oprogramowaniem do komputerowego wspomagania projektowania. Kurs trwał, podobnie, jak poprzedni, 16 godzin lekcyjnych i obejmował takie zagadnienia, jak: modelowanie części maszyn, tworzenie zespołów części, tworzenie rysunków z modeli 3D.

Kurs przeznaczony był dla początkujących użytkowników programu AutoCAD. Zakres zajęć obejmował poznanie podstawowych cech programu i korzystanie z obiektów wektorowych - zasad ich tworzenia i modyfikacji oraz wprowadzania tekstu i przygotowania do druku. Podczas zajęć omówiona została filozofia pracy z programem typu CAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb. W czasie kursu poruszano też tematykę zainteresowań, wykorzystania ICT, poruszania się na rynku pracy, korzyści płynących z edukacji. Na zakończenie kursu uczestnicy otrzymali zaświadczenia.

Uczniowie ćwiczyli wykorzystując program AutoCAD 2010 i Autodesk Inventor Professional 2010 firmy Autodesk,  które to programy zostały zakupione ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu taki kurs komputerowy ukończy jeszcze dwie grupy 6-osobowe.