Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Kontakt

Zespół Szkół

ul. Partyzantów 19, 21-050 Piaski

Telefon/Fax: 815821001
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Aktywni w zawodzie - edycja 2

   Kolejny sukces naszej szkoły w pozyskiwaniu funduszy europejskich. Projekt "Aktywni z zawodzie" edycja 2 będzie realizowany od 1.04.2013 r. Udało się uzyskać ok. 800 tys. zł na staże zagraniczne w Niemczech, krajowe w Gdańsku oraz miejscowe. Ogółem skorzysta z nich 63 uczniów Zespołu Szkół w Piaskach.

  Projekt "Aktywni w zawodzie" edycja 2 przewiduje głównie uczestnictwo uczniów w stażach, które odbywać się będą od 1-26 lipca.

 

Uczniowie mają zapewniony

  • zwrot kosztów dojazdu do miejsca odbywania stażu,
  • posiłek oraz ubranie robocze,
  • w przypadku staży zamiejscowych tj. w Gdańsku i Niemczech całodzienne wyżywienie, noclegi, program turystyczny (wycieczki, zajęcia sportowe itp.).
  • wszyscy otrzymują stypendium stażowe w wysokości 1 600 zł.

W ramach projektu zakupimy do warsztatów szkolnych sprzęt za ok. 300 tys. zł min. kompletna linię diagnostyczną (taką samą jakie są na stacjach wykonujących przeglądy rejestracyjne) dodatkowo zakupimy 2 terminalowe pracownie komputerowe w sumie 32 stanowiska, oraz 2 tablice interaktywne oraz rzutniki.

Szkoła wzbogaci się o sprzęt do ośrodka egzaminacyjnego w zawodzie elektromechanik samochodowy i dla tego zawodu będziemy mogli przeprowadzać egzaminy oraz szkolić uczniów.

Łącznie zakupy z poprzedniego projektu i tego obecnego wyniosą ok 1 mln. zł. Dzięki temu będziemy mieli jeden z najnowocześniejszych lub nawet najnowocześniejszy ośrodek egzaminacyjny woj. lubelskim dla zawodu mechanik pojazdów samochodowych, technik pojazdów samochodowych, oraz elektromechanik pojazdów samochodowych. Uruchomienie pracowni nastąpi  po zakończeniu remontu pomieszczeń w warsztatach tj.w  marcu 2013 r.