Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Kontakt

Zespół Szkół

ul. Partyzantów 19, 21-050 Piaski

Telefon/Fax: 815821001
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Kamień Węgielny wmurowany!

Uroczystość Wmurowania Kamienia Węgielnego pod budowę hali sportowej przy Zespole Szkół w Piaskach odbyła się 30 kwietnia 2009 r. Impreza rozpoczęła się o godzinie 11:00 i była prowadzona przez członków Samorządu Uczniowskiego - Paulinę Popławską i Marka Witkowskiego. Powitali oni szanownych gości, wśród których znaleźli się m.in.: pan Edward Wojtas - poseł na Sejm RP, pan Jarosław Szymczyk - dyrektor generalnego gabinetu wojewody lubelskiego, pan Mirosław Król - starosta powiatu świdnickiego, pan Ryszard Siczek - burmistrz Piask i ksiądz dziekan Piotr Stańczak.

Po prezentacji inwestycji w wykonaniu pana Waldemara Szałka, dyrektora Zespołu Szkół i po przemówieniach gości uczeń II LO w ZS Krzysztof Uściłowski odczytał treść Aktu Erekcyjnego, który został następnie poświęcony przez księdza dziekana Stańczaka i uroczyście wmurowany w mury hali. Kamień Węgielny wmurowywali: Poseł na Sejm RP pan Edward Wojtas, Dyrektor Generalny Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego pan Jarosław Szymczyk, Przewodniczący Rady Powiatu Świdnickiego pan Ryszard Borowiec, Starosta Powiatu Świdnickiego pan Mirosław Król, Wicestarosta pan Zbigniew Twaróg, członkowie Zarządu Powiatu pan Kazimierz Szczygieł i pan Waldemar Białowąs, Przewodniczący Rady Miejskiej w Piaskach pan Paweł Podgórski, Burmistrz Piask pan Ryszard Siczek, Zastępca Burmistrza pan Michał Cholewa, Ksiądz Dziekan Piotr Stańczak oraz Dyrektor ZS pan Waldemar Szałek.

Kolejnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Barwy sportu", zorganizowanego przez ZS w Piaskach. Pierwsze miejsce w konkursie i jednocześnie pierwsze miejsca w kategorii klas IV-VI SP zajęła Angelika Kwiatek z klasy VI B ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Piaskach. Pierwsze miejsce w kategorii gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne zajął Maciej Mazur z klasy II C w Gimnazjum nr 1 im. Antoniego Norberta Patka w Piaskach. W kategorii przedszkole i klasy „0” zwycięzcami są: Jakub Angelloni-Wójcik z Miejsko Gminnego przedszkola w Piaskach, Agata Kołtun z klasy 0B w Zespole Szkół im. Heleny Babisz w Bystrzejowicach Pierwszych, Mikołaj Samborski z klasy 0A w Zespole Szkół w Bystrzejowicach Pierwszych, Adam Widziński z klasy 0A w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Piaskach, Oliwia Wróbel z klasy 0A w Szkole Podstawowej w Piaskach, Filip Zajączkowski z klasy 0A w Szkole Podstawowej w Piaskach. W kategorii: klasy I-III szkoły podstawowej zwycięzcami okazali się: Katarzyna Krysa z klasy III B w Szkole Podstawowej w Piaskach oraz grupa uczniów z Zespołu Szkół w Bystrzejowicach Pierwszych: Sylwia Augustyniak z klasy III B, Aniela Fornal z klasy III A, Natalia Kowalska z klasy I B, Dominika Kołodziej z klasy III A i Magdalena Michalak z klasy I B. Komisja konkursowa postanowiła przyznać również wyróżnienia następującym osobom: Oskar Białoch z klasy VI B w Szkole Podstawowej w Piaskach, Marta Poniewozik z klasy VI B w Szkole Podstawowej w Piaskach, Maciej Jóźwik z klasy IV A w Szkole Podstawowej w Piaskach, Małgorzata Kasprzak z klasy I D w Gimnazjum w Piaskach, Paulina Jagitka z klasy I D w Gimnazjum w Piaskach. Nagrody wręczali fundatorzy: Burmistrz Piask, Wicerezes Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach pan Paweł Gryta i dyrektor ZS.

Uroczystość zakończyła sie krótką częścią artystyczną, na którą składał się występ chóru z Gimnazjum nr 1 im. Antoniego Norberta Patka w Piaskach pod kierownictwem pani Anny Wójcik oraz pokazy sportowe: Lubelskiego Klubu Sportów Walki Dan z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Piaskach pod opieką trenera pana Dariusz Mituły, uczniów z Gimnazjum w Piaskach pod czujnym okiem nauczycieli wf pana Andrzeja Szołdry i pana Ignacego Wróbla oraz  aerobik w wykonaniu uczennic klasy I LO Zespołu Szkół w Piaskach pod opieką pani Małgorzaty Śniadowskiej-Siwek.

Teraz pozostaje nam tylko czekać na uroczystość otwarcia nowej hali, co planowane jest na koniec maja 2010 roku. trzymamy kciuki.

 Zdjęcia z uroczystości.