Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.

Kontakt

Zespół Szkół

ul. Partyzantów 19, 21-050 Piaski

Telefon/Fax: 815821001
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Biblioteka szkolna

Biblioteki szkolne – klucz do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości

altKolejny raz w Zespole Szkół w Piaskach obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Hasło roku 2012 brzmiało:
„Biblioteki szkolne – klucz do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości”.

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

9 listopada, po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna w Piaskach zaprosiła młodzież Zespołu Szkół na spotkanie autorskie. Tym razem gościem Dyskusyjnego Klubu Książki była Barbara Kosmowska, autorka książek dla młodzieży i dorosłych. Pisarka debiutowała jeszcze jako licealistka. W jej dorobku twórczym znajduje się m.in. seria powieści, której bohaterką jest Buba oraz uhonorowana nagrodami powieść Pozłacana rybka.

Podczas dyskusji uczniowie ZS byli bezkonkurencyjni w zadawaniu pytań, co nie uszło uwagi pisarki.

Młodzież uczestniczyła w spotkaniu dzięki inicjatywie pani Marii Sucheckej. 

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W ubiegłym miesiąc uczciliśmy święto bibliotek szkolnych, podejmując działania mające na celu zachęcenie młodzieży Zespołu Szkół do odwiedzenia biblioteki i zainteresowania się książką. W związku z tym korytarz na pierwszym piętrze, na którym znajduje się biblioteka, został udekorowany plakatami z hasłem MMBS na 2011 rok, sentencjami o książkach oraz zabawnymi rysunkami. Przeprowadziliśmy także akcję „Słodka sentencja” – za niewielką opłatą można było nabyć lizaki z sentencją o książce. Zebrane w ten sposób pieniądze, zostały przeznaczone na wsparcie akcji „Góra grosza”. Dzięki zaangażowaniu młodzieży, a zwłaszcza uczniów klasy I LO, udało nam się zebrać 50,00 zł.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz tym, którzy nie szczędzili grosza – Dziękujemy!

Czytaj więcej...

Spotkanie z Martą Fox

Kliknij aby powiększyć28 września 2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piaskach odbyło się spotkanie z Martą Fox - autorką książek dla młodzieży i dorosłych. Uczniowie z klas drugiej i trzeciej L0 skorzystali z zaproszenia i o godzinie 10.00 zjawili się w MGCK. Wcześniej, na lekcji bibliotecznej młodzież zapoznała się z biografią Marty Fox, przygotowała również pytania, które chciała zadać pisarce.

Czytaj więcej...