Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.

Kontakt

Zespół Szkół

ul. Partyzantów 19, 21-050 Piaski

Telefon/Fax: 815821001
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Internet – zagrożenie czy szansa?

12 grudnia w MCK w Piaskach młodzież Zespołu Szkół w Piaskach próbowała znaleźć odpowiedź na to pytanie, biorąc udział w debacie poświęconej właśnie temu zagadnieniu. Ponadto przedstawiono informacje na temat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda.

Celem spotkania było wypracowanie modelu kolejnych spotkań z młodzieżą aby były one dla odbiorców ciekawsze i trafiały z przekazem. Młodzież zaproponowała, że chętnie wysłucha tematu o uzależnieniach i na spotkania chce zaprosić przedstawiciela z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz lekarza zajmującego się leczeniem uzależnień. Ponadto zaproponowano stosowanie profilaktyki rówieśniczej oraz wizualizacji skutków uzależnień za pomocą grafiki i ilustracji oraz odgrywania tzw. scenek.