Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Kontakt

Zespół Szkół

ul. Partyzantów 19, 21-050 Piaski

Telefon/Fax: 815821001
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Gościmy na Weselu …

26 września klasa 1TS w powiększonym  składzie,  udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piaskach, na wspólne czytanie Wesela Stanisława Wyspiańskiego. Kornelię z klasy 3 TMF i Olę z 2 TMF ”wypożyczyliśmy” na tę chwilę, ( jako że dziewcząt w klasie nie mamy )

Już od progu zostaliśmy powitani przez „druhny” (panie bibliotekarki), które w ludowych strojach, rozdawały barwne kotyliony i wianki (te ostatnie dla dziewcząt i opiekunek)! Trochę był z tym kłopot, bo nie każdy czuł się na siłach przypiąć takowy rekwizyt do bluzy lub ozdobić nim fryzurę. Po krótkich perturbacjach, zasiedliśmy za suto zastawionym stołem, w scenerii, jakby  przeniesionej z bronowickiej chaty, oddając się słuchaniu i czytaniu fragmentów lektury, na zmianę z paniami z biblioteki. Po uczcie duchowej przystąpiliśmy do biesiadowania. Raczyliśmy się przysmakami przygotowanymi przez gościnne gospodynie tejże placówki.

Rozgrzani atmosferą panującą w bibliotece, rozkojarzeni słonecznym dniem, nie zauważyliśmy upływającego czasu. Żeby go więc nie tracić na powrót do szkoły (po rozmowie telefonicznej), szkoła „zjawiła się” u nas, wymienili się tylko nauczyciele i  kolejne lekcje mieliśmy częściowo  w plenerze.

I jak tu nie lubić Wesela?