Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.

Kontakt

Zespół Szkół

ul. Partyzantów 19, 21-050 Piaski

Telefon/Fax: 815821001
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Piknik Europejski 2017

21 maja po raz kolejny Zespół Szkół brał udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich. W tym roku dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego zorganizowaliśmy na terenie szkoły Piknik Europejski. Podczas imprezy wiele się działo, a każdy z odwiedzających mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Uczennice Technikum kształcące sie w zawodzie technik usług fryzjerskich i kosmetycznych przygotowały pokaz fryzur "szytych". Dodatkowo osoby zainteresowane mogły wrócić do domu w nowej fryzurze lub odmienione dzięki zabiegom kosmetycznym.

Dla najmłodszych mieszkańców miasteczka przygotowano ciekawe gry. Wiele osób czekało tego dnia na pokaz tańca i warsztaty taneczne prowadzone pod okiem instruktora Studia Tańca UDS. Tancerze nie zawiedli, choć zdaniem wielu osób na pikniku byli za krótko...

W strefie fanów motoryzacji nie mogło zabraknąć symulatora. Poza tym, wszyscy chętni mogli zobaczyć zmodernizowane szkolne warsztaty samochodowe, a nawet usiąść za kierownicą w alkogoglach, aby na trzeźwo i w bezpiecznych warunkach sprawdzić jak alkohol wpływa na zdolności nawet najlepszego kierowcy.

Na stoisku Uniwersytetu Medycznego w Lublinie prowadzono pokazy i ćwiczenia w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. W niedzielę można było także oddać krew i zarejestrować się w banku dawców szpiku kostnego. Ponadto podczas Pikniku Europejskiego odbył się kiermasz ciast, z którego dochód został przeznaczony na leczenie małej Gabrysi chorej na nowotwór mózgu.